Egebilgi Blog

Kategori: Müşterilerimizden SEO Uygulamaları | Yayın Tarihi: 7 Mayıs 2011

Far-San Otomotiv’in üretim tarihçesi 1991 yılında başlamıştır. 1991’den bu yana; Otomotiv Yan Sanayi sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Toplam 5000 m2lik kapalı alanda 50 çalışanımızla karayolları taşıt araçları genel aydınlatma lambaları üretimi yapmaktayız.

Otomotiv yan sanayi ürünlerinin imalatını yapan firmanın web tasarım projesi çalışmasında ürün odaklı sunum yapılmasına dikkat edilmiştir. Web tasarımı üzerinde yer alan katalog bölümünden ise firmanın ürünleri ve diğer pdf bigilerine ulaşılması navigasyon üzerinde kolayca erişilmesi mümkündür. Web tasarımında sosyal medya entegrasyonlarıda yapılarak dijital mecra üzerinde bulunabilirliği kolaylaşmıştır. Web tasarım çalışmasında bizleri seçen firmaya teşekkür ederiz.

Far-San Otomotiv

 

Kategori: SEO Uygulamaları | Yayın Tarihi: 28 Ekim 2010

Egebilgi, web sitenizi hedeflenen kelimelerde Google arama motoru için optimize eden ve arama sonuçlarında yükselten, dolayısıyla sitenizde daha fazla ziyaretçi trafiğinin oluşmasını sağlayan; buna bağlı olarak da artan ziyaretçi sayısı ile oluşan fırsatları satışlara dönüştüren bir yazılım firmasıdır.

DEĞER : SEO, düşük giderler ile online ve offline yatırım getirilerinizi artıran işlemdir.
ÖLÇÜLEBİLİR : Sonuçları anlık olarak görebilir ve 7/24 satış sayısı ve ziyaretçi rakamını artırır.
KÜMÜLATİF SONUÇLAR : Hedeflediğiniz pazara ulaşın! (yerel, ulusal, küresel) Gerçek zamanlı dönüşüm izlemeleri ile aylık olarak hassas gelişmeler sağlar.

Biz bir websitesini optimize etmek için 70′in üzerinde farklı metotlar uyguluyoruz; bunlardan bazıları:

  • Rakip Sitelerin Analizi
  • URL Yapılandırması
  • Dizin Kayıtları
  • Sosyal Medya
  • Blog Yayıncılığı
  • Kod Optimizasyonu & Geliştirme
  • İçerik Düzenleme ve Yayınlama
  • Navigasyon Mimarisi Oluşturma & Düzenleme
  • Semantik Yapısallaştırma
  • Backlink Oluşturma

Egebilgi Neler Sağlar?

Sonuçlar! Sadece trafik artışı kendi başına bir başarı ölçütü sayılmaz. Egebilgi’nin gerçekleştirdiği işlemler ile ziyaretçi trafiğiniz arttı ama telefon gelmiyor veya satış gerçekleşmiyor; peki yatırım getirisine ne oldu? Egebilgi web sitenize, işiniz için önemli dönüşüm oranlarının artırılması ve online yatırım giderlerinizin optimize edilmesi, yüksek getiri sağlayan hedeflenmiş trafik getirmeyi amaç edinmiş ve bu yönge geliştirme çalışmaları yapar, danışmanlık hizmeti sağlar. Ayrıca Egebilgi gereken durum ve ihtiyaca göre anahtar kelime pozisyonu, trafik analiz ve ziyaretçi dönüşüm oranlarına ait bir raporlama sunar.

Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz.

 

Kategori: SEO Uygulamaları | Yayın Tarihi: 6 Eylül 2010

Bir web sitesiniz varsa hızının ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer siteniz yavaş yükleniyorsa, sadece sıkılan ziyaretçilerinizi kaybetmekle kalmazsınız, aynı zamanda site hızını arama algoritmasında bir faktör olarak açıklayan Google, arama sonuçlarında sitenizi çok daha alt sıralarda yer verebilir. Dolayısıyla site yüklenme hızı bir seo faktörü haline gelmiştir. Özellikle sosyal ağların artması ve sitelerin her geçen gün insanları birbirine bağlaması, beraberinde bandwidth problemini getirmiştir. Web sitenizin optimizasyon edilmesi başta ziyaretçi ve google arama sonuçlarına etkileyebileceği gibi, server masraflarınızın da düşmesine neden olacaktır. Aynı zamanda sayfa yüklenme hız performansı, Google AdWords kalite puanı değerini de etkilemesinden dolayı internet reklam giderlerinizde size tasarruf sağlayacaktır. Sitenizin hızını ölçmek için listemizdeki araçlar size yardımcı olacaktır.

Site Yüklenme Hızı Optimizasyonu

Site Yüklenme Hızı Optimizasyonu

Test Araçlarından Bazıları:

Web Page Analyzer
Web sitenizin sadece hızını ölçmekle kalmayan Web Page Analyzer, aynı zamanda sitenin kodlarını da inceliyor ve siteye ait hangi elemanın yükleme esnasında en çok sorun yarattığını tespit etmenizi sağlıyor.

Website Speed Test
Özellikle birden fazla web siteniz varsa ya da sitenizin hızını rakipleri ile karşılaştırarak ölçmek istiyorsanız Website Speed Test işinize yarayacaktır. Bu servisi kullanmak için tek yapmanız gereken hızlarını ölçmek istediğiniz siteleri alt alta yazmak ve “Check” düğmesine tıklamak.

YSlow
Yahoo tarafından sitelerini hızlandırmak için işe alınan Steve Souders tarafından geliştirilen YSlow alanında oldukça başarılı bir Firefox eklentisi. Firebug adlı web master aracı ile birlikte kullanabileceğiniz YSlow sayesinde sitenizin hızı konusunda detaylı bir rapora sahip olabilirsiniz.

 

Kategori: İnternet Reklamcılığı | Yayın Tarihi: 27 Ağustos 2010

Reklam ve pazarlama dünyası, internet kullanımının artması ile değişikliğe uğramıştır. Geleneksel reklam yayıncılık mecralarından el broşürü, gazete, dergi ve bildiriler gibi malzemeler yerlerini yavaş yavaş dijital ortama bırakmaya başladı. Özellikle Web 2.0 olgusunun yaygınlaşması ile beraber siteler interaktif yapıya bürünmüş ve ziyaretçilerini site içerisine dahil etmişlerdir. Bu anlamda gelişen forum kültürü yerini blog yayıncılığına, şuanda ise sosyal paylaşım sitelerine doğru bir kayma gerçekleşmektedir. İnsanların birbirleri ile internet üzerinden iletişimlerini artıran online dünya, reklam dünyası için yeni bir pazarlama platformu olmuştur.

Bugünkü yazımızda internet reklamcığı kapsamında Google AdWords google adwordsprogramını inceleyeceğiz. Google arama motoru üzerinde bir arama yaptığınızda, üst ve sağ spot içerisinde yer alan reklamlar muhakkak dikkatinizi çekmiştir. Google Adwords internet reklamları sayesinde, düşük yatırım giderleri karşısında yüksek müşteri potansiyeli ile geri dönüşü sağlayabiliyorsunuz. Reklamınızın aldığı ziyaretlere göre bütçenizi belirleyecek ve sadece reklamınıza tıklandığı zaman ödeme yapıyorsunuz. Google Adwords programı kapsamında reklamlarınızı arama sonuçlarında gösterebileceğiniz gibi içerik ağı yani google adsense yayıncı sitelerinde de gösterebiliyorsunuz. Böylelikle reklamlarınız çok daha büyük kitlelere ulaşıyor. Devamı »