Egebilgi Blog

Kategori: Duyurular | Yayın Tarihi: 1 Eylül 2010

Egebilgi olarak yaptığımız web tasarımları için artık internet explorer 6 desteğimizi geri çekiyoruz. Bu kararımızın başında, Internet Explorer 6 sürümünün sahip olduğu ciddi güvenlik açıkları yer alıyor. Ama daha da önemlisi, tasarım aşamasında yaptığımız cross-browsing çalışmalarının gereksiz zaman kayıpları yaratması ve her yerimizden sivilceler çıkmasına neden olması, bize bu konunun meyhaneye taşınması gerektirdiğini düşündürüyor…

Hal durum böyleyken ve internet dünyasına bakarsak, başta Google ve Facebook olmak üzere bütün internet devleri Internet Explorer 6′ya olan desteklerini geri çektiler. Eğer sizlerde eski sürüm bu tarayıcıyı kullanıyorsanız işte sizlere son sözümüz :

Egebilgi olarak sorarız! ; Bostanlı’dan Üçkuyular’a vapurla gitmek yerine neden otobüsle körfezi dolaşacaksınız? Veya hali hazırda elinizde Ferrari varken (çok mu uçtuk ne?), Şahin’e neden binerdiniz? Elbette bu senin  tercihin fakat biraz mantıksız bir seçim, kabul et.

Hemen konumuza dönelim ve gördüğümüz kadarıyla internette dolaşırken, ciddi güvenlik açıkları olan ve yamalı bohçayı andıran Internet Explorer 6‘yı kullanma gibi bir hata yapıyorsun! Internet TarayıcılarıBu da senin halen yanlış seçimler yaptığını gösteriyor. Bu yüzden hemen şimdi, hem kendini, hem İzmir trafiğini, ve en önemlisi internet sitelerini tarih öncesi tarayıcınla düzgün gezebil diye saatlerini harcayan web geliştiricilerini bu eziyetten kurtarmak için tarayıcını yenileyebilirsin. Eğer yenileme işlemini gerçekleştiremiyorsan, büyük ihtimalle bilgisayar kullanmayı bilmiyorsun demektir ama bir sistem yöneticisine de sahipsindir. O da olmadı apartmanda bilgisayardan anlayan bir komşunun oğlu muhakkak vardır. Gidip onun başının etini ye! Bu senin hakkın. Kullan bunu; gerekiyorsa zorluk çıkar. Ama yine de yükseltme işlemini ben yapabilirim diyorsan, işte sana bazı yeni nesil web tarayıcıları:

Internet Explorer8, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Apple Safari